آموزشی

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

همانطور که می‌دانید شستشوی لباس زیر یکی از موارد بسیار مهم است. برای شستن لباس زیر به شیوه صحیح باید به از جمله نکاتی که در این مقاله قصد داریم به آنها بپردازیم توجه داشته‌باشید. پس با ما همراه باشید تا 5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر را با هم بررسی کنیم.

برای خرید انواع لباس زیر فانتزی در رنگ‌های متنوع به فروشگاه تی آر تی مراجعه کنید.

5 نکته مهم برای شستشوی لباس زیر

  1. تفکیک لباس‌ها

   بهتر است در هنگام شستشوی لباس‌ها، آنها را از یکدیگر جدا کنید. خوب است که لباس زیر‌ها به صورت مجزا شستشو شوندتا آلودگی‌های لباس‌های دیگر به آنها منتقل نشوند. بهتر است قبل از شستشو، آنها را در یک لگن آب ولرم به همراه مایع ضد عفونی کننده (نه صرفا سفیدکننده‌های معمولی) به مدت دو دقیقه خیس کنید. اگر در خانه فرد بیماری دارید بهتر است لباس‌های او را به صورت جداگانه بشویید.

  2. شوینده‌ی مناسب

   شستشوی لباس زیر با شوینده‌های آنزیم دار، مایع ماشین لباسشویی و حتی شستشو دهنده‌های معمولی چندان مناسب نیست. چراکه این دست از شوینده ها اغلب منجر به ایجاد خارش، سوزش، آلرژی یا حساسیت‌های پوستی می‌شوند. بهترین شوینده برای شستشو، صابون‌های آنتی باکتریال یا هایپوآلرژنیک می‌باشد. اگر زمان کافی ندارید می‌توانید از پودر این صابون‌ها استفاده کنید.

  3. تمیز بودن ماشین لباسشویی

   خوب است که قبل از ریختن لباس‌های زیر درون ماشین لباسشویی، ابتدا به اندازه‌ی یک و نیم فنجان مایع ضد عفونی کننده را داخل مخزن ماده شستشو دهنده ریخته و اجازه دهید ماشین لباسشویی خالی کار کند تا کاملا با مایع ضد عفونی کننده، از آلودگی‌های احتمالی پاک شود.

  4. خشک کردن درست

   بعد از شستشوی لباس زیرها نوبت خشک کردن آنهاست. بهتر است لباس زیرها را در معرض نور آفتاب قرار دهید. باکتری‌های مولد بیماری در فضاهای مرطوب و تاریک با سرعت بیشتری رشد می‌کنند. نور خورشید می‌تواند اندک رطوبت موجود در لباس زیر را که دراثر شستشو باقی مانده‌است، از بین ببرد.

  5. تعویض لباس زیر‌ها

   توجه داشته‌باشید که لباس زیرهایتان را هر سال تعویض کنید. این کار باعث می‌شود از آلودگی‌ها بدور باشید. خوب است بدانید ممکن است یک لباس زیر شسته شده، حدود 10 هزار باکتری زنده و فعال داشته‌باشد.

برای خرید انواع لباس زیر با بهترین کیفیت، همین حالا به فروشگاه تی آر تی مراجعه کنید.

لطفا پیج اینستاگرام و کانال تلگرام تی آر تی را دنبال نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *