آموزشی

12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر

12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر

12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر

همان‌طور که می‌دانید؛تعداد زیادی از بیماری‌های میکروبی و قارچی می‌توانند به‌وسیله ابزاری مانند لباس زیر به بدن منتقل شوند و بسیاری از افراد و خانم‌ها نگرانی‌های زیادی در این باره دارند؛ به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه با ذکر 12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر این نگرانی را برطرف کنیم و به افراد کمک کنیم تا احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف را از طریق لباس زیر به صفر برسانند؛ پس در ادامه همراه ما باشید.

نکته اول: ضدعفونی‌کردن لباس زیر

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در خیلی از مواقع ذکر می‌شود و افراد مجبور هستند که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها آن را رعایت کنند. این هست که لباس‌های زیر خود را چندین ماه یکبار ضدعفونی کنند؛ برای این کار نیز تنها کافی است لباس زیر خود را به‌منظور ازبین‌بردن رطوبت و موارد بیماری‌زا در آب جوش برای چندین ساعت بجوشانید؛ تا تمام مواد بیماری‌زای آن از بین بروند؛ البته حواستان باشد که این کار بایستی بااحتیاط انجام شود؛ زیرا وجود لباس زیر در دمای بالا ممکن هست به کش آن آسیب برساند.

نکته دوم: شستشوی جدا

خوب است بدانید؛ تعداد زیادی از پزشکان و صاحب‌نظران در این زمینه توصیه می‌کنند؛ شما لباس زیر خود را به شکلی جدا از سایر لباس‌های زیر شست‌وشو دهید؛ زیرا برخی آلودگی‌ها و کثیفی‌های سایر لباس‌ها می‌تواند به لباس زیر شما منتقل شود.

12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر

نکته سوم: مواد شوینده

همچنین توصیه می‌شود به‌منظور جلوگیری از هرگونه مشکل پوستی، شامل خارش، سوزش، التهاب و … بهتر است از هیچ‌گونه مواد شوینده‌ای از جمله مایع و پودر لباسشویی برای شستشوی لباس‌های زیر استفاده نشود و تنها از صابون یا پودر آن کمک گرفته شود.

نکته چهارم: تمیز بودن ماشین لباسشویی

اگر قصد دارید؛ لباس زیر خود را به‌وسیله ماشین لباسشویی شست‌وشو دهید؛ اکیداً توصیه می‌کنیم به‌منظور جلوگیری از ابتلا به عفونت‌ها و سایر بیماری‌ها به تمیز بودن ماشین لباسشویی خود مبادرت ورزید و پس از اطمینان از این مسئله لباس‌های زیر خود را با ماشین لباسشویی بشویید.

نکته پنجم: آویزان کردن

خوب است بدانید؛ به این دلیل که در صورت نزدیک بودن و تماس لباس‌های زیر در داخل کمد احتمال انتقال بیماری‌ها خیلی بیشتر می‌شود؛ توصیه می‌گردد در اغلب موارد به‌جای این که لباس‌های زیر خود را در کمد در کنار یکدیگر قرار دهید. آن‌ها را به‌صورت جدا آویزان کنید تا با ردوبدل‌شدن هوا در میان آن‌ها میکروب ه و  باکتری‌ها یا حتی گردوغبار ایجادکننده بیماری امکان رشد نداشته باشند.

نکته ششم: استفاده از آفتاب

مسئله ضروری دیگری که بسیار توصیه می‌شود آن را رعایت کنید تا بتوانید احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف از طریق لباس زیر را کاهش دهید؛ این هست که از آفتاب برای خشک‌کردن آن‌ها استفاده کنید؛ زیرا دمای بسیار زیاد نور آفتاب می‌تواند به‌عنوان یک میکروب‌کش قوی عمل کند و شما را از ابتلا به بیماری‌های مختلف مصون سازد.

نکته هفتم: تعویض لباس زیر

مسئله دیگری که در ارتباط با نگهداری از لباس زیر اهمیت دارد؛ این هست که بایستی به‌منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری حتماً حتماً سالی یکبار تمام لباس‌های زیر خود را تعویض کنید؛ زیرا هرچقدر هم که از آن‌ها خوب نگهداری کرده  باشید باز هم با استفاده از یک لباس زیر برای مدت‌زمان بیشتر از یک سال خود را در معرض ابتلا به بیماری قرار داده‌اید.

نکته هشتم: خرید لباس زیر نخی

یکی از مواردی که در حفظ و نگهداری مناسب از لباس زیر اهمیت زیادی دارد؛ این هست که شما بایستی لباس زیر نخی خریداری کرده و از آن برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها استفاده کنید؛ زیرا احتمال باقی‌ماندن مواد آلوده در میان رگه‌های لباس زیری که نخی نباشد بیشتر است.

نکته نهم: تعویض روزانه

خوب است بدانید؛ غالباً توصیه می‌شود شما تقریباً هر روز به تعویض لباس زیر بپردازید. زیرا باقی‌ماندن یک لباس زیر برای مدت‌زمان بیش از 24 ساعت بر روی بدن شما ریسک ابتلا به بیماری‌های زیادی را افزایش می‌دهد. پس حواستان به این مسئله هم باشد.

12 نکته در ارتباط با نگهداری از لباس زیر

نکته دهم: اندازه لباس زیر

نکته دیگری که در نگهداری از لباس زیر موردتوجه واقع می‌شود و برای جلوگیری از بیماری‌های پوستی الزامی است. این مسئله هست که شما لباس زیری را خریداری کنید که کاملاً اندازه‌تان باشد و بر روی پوستتان فشاری وارد نکند. زیرا آن فشار وارده می‌تواند مشکلات زیادی از جمله مشکلات پوستی را برای شما به وجود بیاورد. همچنین خوب است بدانید لباس زیر بزرگ‌تر از سایز شما نیز چندان مناسب نخواهد بود و توصیه می‌شود از هیچ‌کدام از انواع این لباس زیرها استفاده نکنید. و لباس زیری را خریداری کنید که سایر مناسبی داشته باشد.

نکته یازدهم: از اتو استفاده کنید.

در قسمت‌های قبلی در ارتباط با این مسئله صحبت کردیم که استفاده از نور خورشید برای جلوگیری از باقی‌ماندن باکتری‌ها در داخل لباس زیر و به عبارتی ضدعفونی‌کردن آن‌ها بسیار ضروری است.

اما شاید این سؤال را از خود بپرسید که اگر فردی در خانه‌ای یا در شهری زندگی کند که در آن هیچ‌گونه نور و یا آفتابی وجود نداشته باشد؛ چگونه می‌تواند به نگهداری صحیحی از لباس‌های زیر خود بپردازد؟در پاسخ به این سؤال باید بگوییم اگر شما چنین شخصی هستید و به هر دلیلی به نور خورشید دسترسی ندارید؛می‌توانید به‌راحتی از اتو برای این کار استفاده کنید.

نکته دوازدهم: قراردادن لباس‌ها در جایی تمیز

به‌عنوان آخرین نکته لازم می‌دانیم گوشزد کنیم،همانطور که می‌دانید تعداد زیادی از افراد بدون توجه به این که لباس زیر خود را در چه مکانی قرار می‌دهند. تنها در ارتباط با اصولی بود نشستشوی آن نگران هستند. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم. اینکه لباس‌های خود را در یک مکان‌های تمیز نگهداری کنید. یکی دیگر از نکات مهمی است که حتماً بایستی رعایت شود.

شما می‌توانید برای خرید انواع لباس زیر با بهترین کیفیت، همین حالا به فروشگاه تیریتی مراجعه کنید.

برای دیدن محصولات کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *